http://milenmilushev.blogspot.com/
Тайните служби - бенефициентът на терора
И какво постигна терористът от Сарафово с налудната си смърт? Уби 6 човека и осигури приятна командировка на съветника на Обама по въпросите на контратероризма у нас. В разгара на лятото. В апетитна гурме обстановка по морските ни курорти. Малоумният край на камикадзето допринесе и за повишаване оборота на производителите на скенери, увеличи и щата на сътрудниците по сигурността по летищата и курортите. Наля и свежи пари в медиите, отразяващи престъплението му.
Няма как да не се направи извода, че от терористични актове срещу мирни граждани терористите не печелят. Задължително губят. Самата подготовка за акт, носещ масова смърт, е
невъзвращаема инвестиция.
Харчат се луди пари за вербуване, за обучение, за изпълнение... А да сте чули някое правителство да е взело решение под натиска на камикадзета? Какво конкретно спечелиха с проливане на кръв на бременни жени Бин Ладен, Хамаз и другите от тоя десен като Червените бригади, Баадер-Майнхоф? Промениха световния ред в своя полза ли?!
Грънци. Уолстрийт, Дойче банк, Произведено в Китай пак управляват света както си знаят- от криза в криза.
Убийците на случайни невинни хора винаги пожънват гняв и отрицание. Моралната им поза по някакъв политически или етнически казус се изпарява ведно с ударната вълна на бомбите им.
Парадоксално, но факт - бенефициентът на страха обикновено е ответната страна: антитерористичните организации. Получават извънредни пълномощия, финансиране, заглушават се гласовете на данъкоплатците за съкращаване на щатове. Гръмне ли бомба на някое летище, в офисите на тайните служби под сурдинка гърмят бутилки шампанско. Задават се сигурни премии.
След атентата в лондонското метро през 2001 г. , при който загинаха 52 души и бяха ранени 700, бюджетът на антитерористичните служби бе увеличен многократно. Какво спечелиха терористите от икономиката на страха? Британската корона продължава да си цъфти и да връзва мераци сред милиони емигранти годишно.
Всеки страх за три дни.
Благодарение на такива идиоти като камикадзетата от Хамаз и побратимите им например 600 милиона английски лири сега се наливат отгоре върху обичайния бюджет на службите от Острова.
Икономиката на страха увеличава глобалното потребление.
Икономистите наричат това явление развитие.
Благодарение на дейността на Бин Ладен и последователите му бюджетът в САЩ за тайни служби достигна космическите 11,36 милиарда долара само за 2011 г. Това е половината годишен бюджет за цяла гладуваща България.
На всичкото отгоре след 1989 г. е намален обемът за опазване на засекретената информация. И как се компенсира това финансово и щатно неудобство за тайните агенции? Ами просто ефрейтор Брадли Майнинг копира десетки хиляди тайни файлове на американската дипломация и ги публикува в сайта Уикилийкс. И хоп - разходите за опазване на тайна документация, вместо да се свият след края на Студената война, скачат до небето.
При Путин какво става? Чеченците с техните терористични попълзновения извършиха услуга на Федералната служба за сигурност и бюджетът й се увеличи с 360 процента. Да сте чули редовите чеченски терористи нещо да са спечелили особено? Освен илюзията за рая? Сигурно печелят само организаторите- лъжат някой да ги финансира и си заделят черни пари за бели дни.
Терорът е кофти бизнес за самите терористи. Видимо неликвиден за тях. Ако някой печели със сигурност, то това са предимно борците срещу тероризма. Защо тогава бомбаджийството процъфтява в този тъй меркантилен 21 век, когато всичко се измерва в принадена стойност?
Странно.
Чак съмнително.
Милен Милушев
Няма коментари:
Публикуване на коментар