четвъртък, 18 юни 2026 г.

Европейският Близък Изток

 Истината е,че Радев за пореден  път прояви политическо мъжество. Отказът му да гласува    евросанкции срещу руския патриарх Кирил е манифестация  на достойнство. На здрав разум. Това са качества абсолютно непознати за Еврокомисията.  Българският премиер нанесе и много тежък идеологически удар на Урсулите. "Ние сме от едно православно семейство с народа на Русия"- каза той . И добави,че ще наложи вето на санкции,които увреждат българският интерес!?

Олеле....

Ужасът на Урсулите от проява на достойнство и здрав разум е дреболии пред кошмара от  националното свободолюбие!?

Радев е на прав път. Докъде ще стигне парадоксално зависи и от Путин. Ако руският лидер продължава със своята мекушавост и слабохарактерност , войната на Запада срещу Русия на територията на Украйна ще ескалира. Проточването й вече четири години не е в интерес на мира. В интерес на мира е бързият нокаут. Пълната капитулация на режима на Зеленски. Всичко друго е превръщането на Европа в подобие на  Близкия Изток. Войни,терор,разруха. 

Украйна и Молдова започват преговорен процес за присъединяване към ЕС. Европейският съюз се превръща във военен съюз, който се присъединява към война.! 

Не вярвам либералът Путин да се поучи от Иран на твърдост. Тъпо и упорито продължава да говори за  западни партньори и колеги. А същите тези назовавани от него "партньори и колеги" искат да го бесят на трибунал. !?

Мир ще има,ако причина за война няма или ако  войната е непоносимо вредна за този,който я води. Видяхме го в Иран.САЩ са многократно по-силни, ала блокирането на Ормузкия проток от персите спъна  американо-израелската мощ. 

Само бързата тотална победа на Русия ще може да спъне войната в Европа.Всичко друго е Близък Изток в Европа. Съдбата на Радев зависи и от това. Урсулите ще го разкостят,ако тяхната война продължи ...Мирът чрез ликвидирането на причината за войната в Украйна е шанс за възраждане на суверенна Европа чрез взаимоизгодно сътрудничество и с Русия. Реиндустриализация  е ключовата дума.

В момента Европа е заден двор на англосаксите , тотално зависима енергийно,военно, политически, с културно-демографска атрофия на хилядолетната си цивилизация. Родее се с Близкия Изток по всички показатели.Дори го надминава по деградация с ЛГБТ изврашенията, Зелената лудост и убийствената миграция...


Милен Милушев 

Движение БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ 

milenmilushev.blogspot.com

t.me/milenmilushev

Няма коментари:

Публикуване на коментар